Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 17:40
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Kraj
28 Stycznia, 2021

Kraj: Fundusz dla gmin popegeerowskich

Do 12 lutego 2021 roku trwa nabór wniosków o wsparcie dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Pula na wsparcie z RFIL w ramach naboru wynosi 250 mln zł.

Wartość kosztorysowa inwestycji, finansowanej lub dofinansowanej z tych środków nie może być niższa niż 50 tys. zł i wyższa niż 5 mln zł i jednocześnie maksymalna łączna wartość kosztorysowa wszystkich inwestycji na terenie gminy nie może być wyższa niż 5 mln zł. - To pierwszy taki program od czasów transformacji ustrojowej skierowany do regionów, gdzie działały PGR-y. Nakierowany jest na pobudzenie gospodarcze w tych gminach. Mam nadzieję, że każda z gmin powiatu kępińskiego skorzysta z dofinansowania tego programu – stwierdza europosłanka Andżelika Możdżanowska.

~ m

Więcej w nr 4 (1413) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!