Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 18:48
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Kraj
15 Lipca, 2020

Kraj: Duda prezydentem, mimo porażki w Kępnie

Kępnianie mogą być z siebie dumni. W minioną niedzielę głosować poszło prawie siedmiu na dziesięciu uprawnionych do głosowania mieszkańców regionu. Frekwencja w powiecie wyniosła 66,72% i choć nie była najwyższa w Polsce, to i tak należy do historycznych. W kraju i powiecie wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, jednak w Kępnie zwyciężył Rafał Trzaskowski.

Wyborcy z naszego regionu podobnie jak w poprzednim głosowaniu większym zaufaniem obdarzyli A. Dudę, który zdobył 15 222 głosów, co stanowi 52,84% głosów. Natomiast R. Trzaskowski otrzymał poparcie od 13 567 wyborców, tj. 47,16%. Wśród wszystkich gmin powiatu kępińskiego wyjątek stanowi gmina Kępno, gdzie większym poparciem obdarzono kandydata Koalicji Obywatelskiej. Ubiegający o stanowisko prezydenta R. Trzaskowski, wygrał w tym okręgu różnicą 693 głosów z obecnym prezydentem. A. Duda zwyciężył w sześciu gminach powiatu kępińskiego. Obecny prezydent najlepszy wynik wyborczy osiągnął w gminie Trzcinica, gdzie wygrał różnicą 587 głosów. Najbardziej wyrównany bój wyborczy toczono w gminie Bralin. Tutaj przewaga urzędującego prezydenta wyniosła tylko 135 głosów. Podobnie było w gminie Perzów, gdzie przewaga A. Dudy nad R. Trzaskowskim wyniosła 140 głosów. W Perzowie zwyciężył R. Trzaskowski.
Największa frekwencja wyborcza była w gminie Kępno i wyniosła 67,73%. Najmniejszą zanotowano w gminie Rychtal: 61,45%. Frekwencja wyborcza w regionie wyniosła 66,72%.

~ m

Więcej w nr 29 (1386) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!