Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Libuszy, Wacławy, Wacława 29 Września 2022, 07:30
Dziś 9°C
Jutro 13°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Kolarstwo: Bralinianie na przełajach

Początek roku to ponownie pracowity okres dla kolarzy z UKS Sport Bralin. Tym razem bralińscy kolarze brali udział w 81. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach. Na szybkiej, krętej, zmrożonej i selektywnej trasie zawodnicy z Bralina walczyli dzielnie, ale nie obyło się bez przykrych przygód.

Nie od dziś wiadomo, że Mistrzostwa Polski w jakimkolwiek sporcie rządzą się swoimi prawami. Nie inaczej było w Koziegłowach, podczas tegorocznej edycji mistrzostw kraju w kolarstwie przełajowym. Najlepiej z bralińskich kolarzy pojechał Karol Przewdzięk, który zajął 10. miejsce. Milena Drelak zaliczyła bardzo bolesny upadek i dobrze, że w ogóle dojechała do mety. Weronika Przewdzięk miała awarię sprzętu. Udało się ją naprawić, ale zawodniczka UKS Sport Bralin straciła na finiszu kilka minut. Na trasie pojawili się jeszcze Michał Głowik i Karol Bednarek. Dla nich start na Śląsku był absolutnym debiutem w kolarstwie przełajowym. W gronie juniorek młodszych, Milena Drelak po bolesnym upadku zajęła 13. miejsce, a Weronika Przewdzięk, po kłopotach ze sprzętem była ostatecznie 14. Debiutujący w kategorii junior młodszy, Michał Głowik i Karol Bednarek, zajęli kolejno 32. i 37. miejsce. Startem w Koziegłowach bralińscy kolarze zakończyli sezon przełajowy. Zawodników czeka teraz bardzo krótki odpoczynek i mordercze przygotowania do zbliżającego się sezonu MTB.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!