Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:17
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kępno
17 Stycznia, 2018

Kępno: Zmiany, nowości i ulepszenia

Konferencja prasowa burmistrza miasta i gminy Kępno Piotra Psikusa.

11 stycznia br. w kępińskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa burmistrza Piotra Psikusa. Podczas niej omówiono najnowsze wiadomości dotyczące gminy Kępno.

Ulgi dla seniorów
„Kępińska Karta Seniora” to program, który aktywizuje społecznie kępińskich seniorów poprzez stworzenie systemu zniżek, ulg i zwolnień umożliwiających zwiększony dostęp do ofert kulturalnych i innych usług.
Tuż po konferencji burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Seniorów Kazimierzem Czworowskim dokonali w kinie „Sokolnia” uroczystego wręczenia pierwszych Kępińskich Kart Seniora – aż 124 sztuki.
Urząd Miasta i Gminy w Kępnie przyjął do tej pory 608 wniosków i podpisał 33 umowy partnerskie z lokalnymi przedsiębiorcami reprezentującymi różne branże. Dzięki temu osoby, które ukończyły 60 lat, mieszkają na terenie gminy Kępno i posiadają Kartę Seniora, mogą korzystać ze specjalnych zniżek, które oferują partnerzy – firmy, instytucje, zakłady usługowe czy sklepy.
- Program „Kępińska Karta Seniora” spotkał się z akceptacją zarówno dotyczącego go środowiska, czyli seniorów, których mamy w naszej gminie ponad 4.500, jak też lokalnych film i przedsiębiorców, którzy przyłączając się do tego programu, zyskują stałych klientów – zaznaczył P. Psikus.

~ KR

Cały artykuł dostępny będzie w nr 3 (1258) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!