Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Izodory, Wacławy 4 Kwietnia 2020, 23:28
Dziś 9°C
Jutro 12°C
Historia
10 Maja, 2018

Kępno: Zapraszamy do Japonii

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na tegoroczną edycję Nocy Muzeów pt. „W krainie samurajów” oraz na wystawę pt. „Pod drzewem wiśni”.

Japońska Noc Muzeów w Kępnie odbędzie się w sobotę 12 maja 2018 r. w siedzibie muzeum przy ul. Ratuszowej 2, w godzinach od 16:00 do 21:00. W tym dniu odbędą się m.in. pokazy szermierki, warsztaty origami, sesja zdjęciowa w strojach japońskich, pokazy kaligrafii oraz koncerty na tradycyjnych instrumentach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Natomiast 24 maja o godzinie 18:00 w muzeum rozpocznie się wernisaż autorskiej wystawy Marcina Wiatraka pt. „Pod drzewem wiśni”. Wystawa poświęcona będzie sztuce, kulturze i uzbrojeniu dawnej Japonii. Zaprezentowane zostaną przedmioty codziennego użytku, elementy ubioru oraz drobne wytwory japońskich rzemieślników. Prócz elementów powszednich wyeksponowane zostaną również narzędzia wojny: zbroje, miecze oraz inne elementy uzbrojenia, jakim posługiwali się samuraje na przestrzeni wieków.
Eksponaty, które pokazywane będą w Kępnie, pochodzą z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie oraz z kolekcji prywatnej „Kuniyasu” Macieja Płotkowiaka. Przygotowany został również katalog, w którym przekrojowo ujęto najważniejsze, wybrane wydarzenia oraz postacie związane z historią Japonii.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!