Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 12:09
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Powiat
24 Kwietnia, 2019

Kępno: Zagrożone matury przy Przemysłowej?

W dwóch kępińskich szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się rady klasyfikacyjne, w kolejnej nie było kworum i zagrożone są tam matury.

W dwóch z trzech kępińskich szkół ponadgimnazjalnych, mimo trwającego protestu, w ubiegłym tygodniu odbyły się rady klasyfikacyjne w klasach maturalnych. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 dyrektor Bogumiła Drobina zwołała radę 16 kwietnia br., również dzień wcześniej w Liceum Ogólnokształcącym nr I dyrektor Danuta Stefańska bez problemu przeprowadziła radę klasyfikacyjną w klasach maturalnych. Zaznaczyć tu trzeba, że nauczyciele z „sucharka” nie przystąpili do strajku organizowanego przez ZNP.
Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie dyrektor kilka dni temu zwołał radę pedagogiczną, jednak nie zebrało się kworum nauczycielskie i rada klasyfikacyjna nie odbyła się. Oznacza to, że ok. 80 uczniów z techników: agrobiznesu, pojazdów samochodowych, logistyki i budowlanego zagrożonych jest, że będą nieklasyfikowani, co za tym idzie - powtarzać muszą rok. W konsekwencji nie będą mogli zdawać matury.

~ m

Więcej w nr 17 (1323) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!