Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donata, Gizeli, Łukasza 17 Lutego 2020, 16:51
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
14 Lutego, 2018

Kępno: Z kotami o kotach w bibliotece

Światowy Dzień Kota i kolejna odsłona akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

7 lutego 2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się kolejna impreza czytelnicza dla dzieci z kępińskich przedszkoli zorganizowana w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem jej bohaterem był kot - ten prawdziwy i ten literacki.
Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie wysłuchały bajko o kotach, którą czytali zaproszeni goście: Joanna Kaczorowska – dziennikarka Radia SUD, Marcin Wiśniewski - naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu, Mirosław Łapa - redaktor naczelny „Tygodnika Kępińskiego” oraz Mirosław Wiśniewski - naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Dzieci grzecznie wysłuchały bajki i odpowiedziały prawidłowo na wszystkie zadawane im przez gości zagadki. Niespodzianką było pojawienie się w bibliotece prawdziwych kotów – przywiezionych przez dyrektora biblioteki Wiesława Walasa. Na koniec mali uczestnicy imprezy namalowali portrety kotów, które występowały w bajce. Przypomnijmy, że w Polsce Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego od 2006 roku. - Ma on podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, uwrażliwić na niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także zwrócić uwagę ludzi na często trudny koci los – podkreślał W. Walas.
Imprezę w bibliotece wspierali wolontariusze, biorący udział w bibliotecznym projekcie „Poczytajmy”: Wiktoria Płucienniczak, Amelia Klaczyńska i Kacper Zalwert.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!