Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Lutosława, Normy, Pauliny 27 Stycznia 2021, 09:10
Dziś 0°C
Jutro 0°C
Kępno
10 Czerwca, 2020

Kępno: Z dzieckiem do szpitala na sygnale

Policjanci kępińskiej drogówki patrolując kępiński Rynek, po raz kolejny udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą dziecku, które wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej.

W policyjnej służbie zdarzają się chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc, nawet w niecodziennej sytuacji. 1 czerwca br., w Dzień Dziecka, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie pełnili służbę na kępińskim Rynku. W pewnym momencie do funkcjonariuszy podbiegł mężczyzna ze swoim 2-letnim dzieckiem na rękach i poprosił o pomoc – jego syn miał problemy z oddychaniem, twarz dziecka była już sina. - Policjanci natychmiast zareagowali i przetransportowali radiowozem na sygnałach mieszkańca miasta wraz z dzieckiem do kępińskiego szpitala, gdzie następnie przekazali je pod opiekę personelu medycznego – mówi oficer prasowy KPP Kępno st. post. Rafał Stramowski.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 24 (1380) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!