Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 09:41
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
17 Marca, 2021

Kępno: Wspomnienie o przeszłym Kępnie

11 marca 2021 r. w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego miało miejsce spotkanie dotyczące wydania książki związanej z historią Kępna.

Maszynopis Mieczysława Depczyńskiego doczekał się swojej publikacji pt. „Reportaż z mojego życia”. Pokazuje szeroką działalność autora, który był osobą skromną, ale niezwykle pracowitą i poświęcił wiele dla kraju i dla naszej Małej Ojczyzny. Składa się on z trzech części, każda z nich to inny etap w życiu autora. Opisują kolejno okres przed, w trakcie, i po drugiej wojnie światowej. Jest to niepodważalny zapis bardzo osobistych emocji oraz opowieść o tym, co było i wciąż pozostaje ważne w życiu człowieka. Ten reportaż to zaproszenie do nawiązania relacji oraz budowania więzi między mieszkańcami a historią przodków kępińskiego społeczeństwa.

Oprac. m

Więcej w nr 10 (1419) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!