Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 30 Lipca 2021, 00:22
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kultura i oświata
13 Listopada, 2019

Kępno: Wolnościowa gra miejska podsumowana

28 października 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Wolnościowa gra miejska”.

 

Projekt „Wolnościowa gra miejska” realizowany był w bibliotece od lipca do października bieżącego roku.
W ramach działań projektowych grupa kępińskiej młodzieży wymyśliła, opracowała i przeprowadziła grę miejską, która swoją tematyką zachęcała do zastanowienia się nad zmianami, jakie dokonały się w naszym regionie po zwycięstwie „Solidarności” w wyborach parlamentarnych w 1989 roku oraz po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
Uczestnikami gry byli: młodzież szkolna oraz chętni mieszkańcy miasta.
W przeprowadzeniu zabawy wspierały realizatorów różne instytucje kępińskie, które były partnerami imprezy. W realizacji projektu pomogli: Koło Polskiego Związku Filatelistów w Kępnie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie, Muzeum Ziemi Kępińskiej, kępińska Poczta, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, Zespół Szkół Specjalnych w Słupi, szpital w Kępnie, Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz „Tygodnik Kępiński”, który był również partnerem medialnym przedsięwzięcia.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 45 (1351) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!