Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2019, 07:23
Dziś 21°C
Jutro 23°C
Kępno
9 Stycznia, 2019

Kępno: Wicepremier odwiedził Kępno

Konferencja prasowa z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina.

18 grudnia 2018 r. w Kępnie gościł wicepremier Jarosław Gowin. Jego wizyta nie była jednak związana tylko z otwarciem krytej pływalni „Qarium”. Oprócz tego odwiedził on kępiński ratusz i jeden z zakładów pracy oraz wizytował osiedle Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Przemysłowej. - Pan premier zobaczył mieszkania, jakie budujemy w ramach projektu „Mieszkanie Plus”. Byliśmy też w jednej z fabryk mebli, które są charakterystyczne dla naszego regionu – mówił burmistrz Piotr Psikus podczas konferencji zorganizowanej po uroczystym otwarciu krytej pływalni.
Okazuje się, że burmistrz sympatyzuje z ugrupowaniem „Porozumienie”, którego J. Gowin jest założycielem i prezesem. - Nie byłoby tutaj pana premiera, gdyby nie było sympatii do tego ugrupowania. Pan premier jest również gościem struktur lokalnych „Porozumienia” i moim oraz spółki „Projekt Kępno”. Przyjechał nie tylko otworzyć krytą pływalnię, ale też w wielu sprawach gospodarczych i politycznych, które dzieją się na terenie miasta i gminy i które w najbliższym czasie mogą się wydarzyć – przyznał P. Psikus. Wicepremier nie ukrywał dobrej współpracy z włodarzem miasta - Obydwaj z panem burmistrzem żywimy do siebie sympatię – zaznaczył.
J. Gowin podczas konferencji bardzo pozytywnie mówił o krytej pływalni w Kępnie. - To jest obiekt znakomicie zaprojektowany i wykonany, jego klasa da się porównać z najlepszymi tego typu inwestycjami w Polsce. Jestem przekonany, że miejsce to będzie przyciągać nie tylko mieszkańców gminy Kępno czy powiatu kępińskiego, ale też mieszkańców całej Wielkopolski i sąsiednich województw. Kępno wyróżnia się przedsiębiorczością mieszkańców i działaniami władz samorządowych – podkreślał.

~ KR

Więcej w nr 2 (1308) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!