Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Damiana, Romana, Romany 24 Lutego 2020, 02:21
Dziś 11°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
29 Stycznia, 2020

Kępno: Walczyli o ortograficzną Złotą Muletę

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie zorganizowana została VII Międzyszkolna Corrida Ortograficzna o tytuł Mistrza Ortografii.

Kolejna odsłona Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł Mistrza Ortografii miała miejsce 10 stycznia 2020 r.
Konkurs ortograficzny corocznie organizowany jest przez wicedyrektor Barbarę Mędel oraz polonistki ZSP nr 2: Aleksandrę Klimecką, Barbarę Noculak, Dorotę Tokarek, Marię Rachlak, a także Jarosława Dominika.
Dziewięcioro uczestników ze szkół ponadpodstawowych powiatu kępińskiego zmagało się z niezwykle trudnym tekstem dyktanda pt. „Ekscentryczna ekshrabina”, który stanowił wielkie wyzwanie dla piszących. O tym jak wielkie, niech zaświadczy jego fragment: „A że na dworze ziąb, mróz i śnieżyca, woźnica Jakub, cierpiący na próchnicę zębów, przygotował podkuwki płóz do sań i małe podkówki dla wpółdrzemiących kucyków. Następnie udał się do przydrożnej oberży i zażądał od hożej kucharki uwarzenia naprędce co najmniej superpożywnej zupy jarzynowej, tudzież paru pizz z mozzarellą i curry albo z sosem bolognese”.

~ Dorota Tokarek

Więcej w nr 4 (1361) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!