Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aureli, Malwiny, Zygfryda 4 Lipca 2020, 10:34
Dziś 20°C
Jutro 25°C
Kępno
28 Maja, 2020

Kępno: W Kępnie zbadano ponad 1000 osób

W ubiegły weekend w Kępnie działało centrum pobrań prób COVID-19 „test and go”.

Błyskawiczną decyzję, aby w stolicy naszego powiatu można było zrobić testy na obecność koronawirusa, podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - Jesteśmy tam, gdzie zagrożenie jest szczególnie duże - dziś jest to południowa Wielkopolska. W związku z tym pragnę poinformować, że nasze kolejne drive-thru postanowiłem skierować w trybie specjalnym do Kępna, w którym w ostatnich dniach dynamicznie wzrosła liczba zakażeń – podkreśla wojewoda.
Badania miały związek ze wzrastającą liczbą zachorowań w powiecie kępińskim. Kępińskie drive-thru działało przez weekend, 23 i 24 maja br., obok krytej pływalni „Qarium” przy ul. Sportowej. Tym razem projekt nie dotyczył tylko i wyłącznie osób zmotoryzowanych. - Mogły zostać przebadane osoby, które przyjechały autem, bądź przyszły do Centrum COVID-19, zostały one po potwierdzeniu rejestracji skierowane do namiotów, gdzie pobrano od nich wymazy - mówi Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej w Gabinecie Wojewody. W Kępnie pobrano 1202 wymazy na obecność COVID-19 w ciągu akcji „test and go”. Pierwotnie z badań mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu kępińskiego i ostrzeszowskiego. W niedzielę dodatkowo pobierano wymazy od mieszkańców powiatu wieruszowskiego, a nawet oleśnickiego. W sobotę pobrano 455 wymazów, a w niedzielę 747.

~ m

Więcej w nr 22 (1379) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!