Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Mai, Marcelego, Wadima 9 Kwietnia 2020, 22:20
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Powiat
12 Marca, 2020

Kępno: W Kępińskiem mniej zachorowań na grypę

Gdy cały świat skupia się na walce z koronawirusem, grypa panuje w najlepsze. A to właśnie ona, zdaniem ekspertów, powinna budzić strach. W powiecie kępińskim, inaczej niż w Polsce, nie ma zwiększonej zachorowalności na grypę.

Grypa to powszechne wirusowe zakażenie dróg oddechowych, wywołane wirusem grypy, który charakteryzuje się dużą umieralnością. Grypa przenosi się z osoby na osobę drogą kropelkową podczas kichania, kaszlu lub w wyniku bezpośredniego kontaktu ze świeżą wydzieliną z dróg oddechowych zakażonych osób.
- Grypa występuje sezonowo na całym świecie. Najczęściej wywołują ją wirusy typu A i B. W Polsce zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne przypada w okresie jesienno–zimowym – podkreśla Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kępnie i jednocześnie dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie Wanda Lepka.

~ m

Więcej w nr 11 (1368) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!