Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Diany, Małgorzaty 10 Czerwca 2023, 09:46
Dziś 19°C
Jutro 21°C
Kultura i oświata
2 Czerwca, 2022

Kępno: W kępińskiej Alma Mater świętowano

Uroczystości 100-lecia szkoły jako placówki polskiej oraz VII Zjazd Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Kępnie już za nami! W dniach 28 i 29 maja 2022 r. odbył się długo wyczekiwany VII Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego nr I w Kępnie połączony z uroczystościami jubileuszu szkoły jako placówki polskiej 1920-2020.

W sobotę, 28 maja 2022 roku, w kościele pw. Marcina Biskupa w Kępnie odbyła się msza święta koncelebrowana z udziałem 7 księży-absolwentów w intencji wszystkich wychowanków i absolwentów, pedagogów, pracowników, uczniów, a także zmarłych i pomordowanych członków społeczności szkolnej. Mszy świętej przewodniczył proboszcz kępińskiej parafii ks. kan. Jerzy Palpuchowski, a homilię wygłosił ks. Kazimierz Tomalik. Uroczystą mszę św. uświetnił chór Cantamus z absolwentem Karolem Kozanem przy organach. W służbę liturgiczną włączyli się absolwenci: psalm zaśpiewała Jolanta Jędrecka, ewangelie przeczytali: Urszula Goździcka i Witold Tomczak. Podczas mszy świętej poświęcony został nowy sztandar liceum ufundowany przez Komitet Organizacyjny, Uczestników Zjazdu i Przyjaciół Szkoły. Poczet sztandarowy absolwentów tworzyli: chorąży Józef Frąckowiak oraz Jolanta Waliszewska i Maria Walek. Szkołę ze sztandarem reprezentowali: chorąży Michał Froń oraz asysta: Zofia Jokiel i Julia Rybczyńska, nowy sztandar od absolwentów przyjęli członkowie pocztu sztandarowego: chorąży Maksymilian Musiała w asyście Lidii Surgiel i Oliwii Kędzior.

~ Paulina Pacyna-Dawid, Karina Zalesińska

Więcej w nr 22 (1481) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!