Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Laury, Laurentego, Nory 6 Czerwca 2020, 21:25
Dziś 16°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
7 Maja, 2020

Kępno: W gminie Kępno żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte

Decyzja władz gminy Kępno podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, rodziców i opiekunów.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan zdejmowania obostrzeń wprowadzonych w kraju z powodu epidemii koronawirusa. Rządowy plan został podzielony na cztery etapy. W etapie trzecim pojawiła się zapowiedź otwarcia żłobków, przedszkoli oraz szkół dla klas I-III. Rząd zdecydował jednak, by przyspieszyć otwarcie żłobków i przedszkoli. Dzieci mogą wrócić pod opiekę placówek od 6 maja br. Jednak nie wszędzie – wiele samorządów zdecydowało, że placówek w swoich miastach i gminach na razie nie otworzy. Tak jest również w gminie Kępno.
W gminie Kępno rodzice 170 dzieci wyrazili chęć posłania swoich pociech do przedszkoli i żłobków. Wymagania i obostrzenia są jednak trudne do zrealizowania, dlatego Gmina Kępno, w trosce o zdrowie dzieci i rodziców, a także pracowników placówek oświatowych, zdecydowała, w porozumieniu z dyrektorami przedszkoli i żłobków, że nie zostaną one jeszcze otwarte. - Warunki, jakie zostały nakreślone, są nie do spełnienia, abyśmy mogli uruchomić placówki 6 maja. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jednym z zaleceń jest to, aby dzieci nie odprowadzali i nie odbierali dziadkowie, którzy są grupą najbardziej narażoną na zakażenie (...). Musimy wpierw sprostać szeregowi wymagań. Dajemy sobie kilka dni na przygotowanie się do tego, aby placówki mogły być uruchomione. Chcemy zrobić to bez zbędnej zwłoki, aby sprostać oczekiwaniom rodziców, którzy w deklaracjach wyrażali chęć wysłania dzieci do przedszkoli i żłobków, ale chcemy się tak przygotować, aby zachować rygor sanitarny i mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby te placówki przygotować jak najlepiej na przyjęcie dzieci – zaznaczył burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus. - Dyrektorzy i nauczyciele zrobili rozeznanie telefoniczne i jest dla nas zaskoczeniem, że aż 170 rodziców wyraziło chęć i potrzebę skorzystania z opieki już od 6 maja – przyznała naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu Małgorzata Frala-Kędzior.

~ KR

Więcej w nr 19 (1376) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!