Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 08:59
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
16 Października, 2019

Kępno: Uhonorowano pedagogów

14 października 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i pracowników oświaty.

Na okolicznościowy apel przybyli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kępnie, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczność uczniowska.
Tradycją stało się, że w tym dniu uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie. Młodzież przyrzekała sumiennie spełniać zadania ucznia, zdobywać wiedzę, doskonalić osobowość, być odpowiedzialnym za swoje słowa i sądy, pamiętając, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny.
Dyrektor szkoły Barbara Howis w swoim wystąpieniu przedstawiła rys historyczny święta, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, podkreśliła też, jak ważną i odpowiedzialną misję w procesie nauczania i wychowania młodych ludzi pełnią pedagodzy. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzyła wytrwałości i zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków.

~ Dorota Tokarek

Więcej w nr 42 (1348) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!