Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 18:00
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
21 Lutego, 2018

Kępno: Tworzą przestrzeń przyjazną kulturze

Kępiński Ośrodek Kultury pozyskał 28 tysięcy złotych na realizację projektu „Zaczytane Kępno”.

Kępiński Ośrodek został beneficjentem projektu „Zaczytane Kępno”, dofinansowanego w ramach konkursu grantowego „Moja mała ojczyzna”, którego Fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku KOK. - Projekt zakłada rewitalizację tego terenu – mówi dyrektor KOK Anna Niesobska. - Postawimy kolejną drewnianą altankę, ławki, krzesła oraz stół z blatem do gry w szachy. Posadzimy również kwiaty i drzewka ozdobne – tłumaczy. W ramach projektu w mieście postawione zostaną cztery gabloty z książkami. - Na pewno chcemy ulokować po jednej gablocie obok obiektów Ośrodka - przy ul. Broniewskiego i przy dworcu PKP. Zastanawiamy się też nad kolejnymi lokalizacjami – wyznaje A. Niesobska. Projekt zakłada również, że na murach budynków znajdą się wiersze o Kępnie autorstwa poetów zrzeszonych w Kępińskim Kole Literatów.
Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie z przedstawicielami współpracujących z KOK organizacji i placówek, podczas którego będą mogli oni przekazać własne pomysły i oczekiwania, dotyczące działań projektowych.
- Naszym głównym celem jest stworzenie przyjaznego miejsca wokół naszej instytucji – dodaje dyrektor. - To cenna wartość, a zarazem wyzwanie w procesie rozwoju wizerunku tego miejsca. Przestrzeń ta jest ważna zarówno z punkty widzenia poprawy jakości życia, jak i atrakcyjności naszego miasta. Mamy nadzieję, że ludzie będą tu rozmawiać i dyskutować po wydarzeniach organizowanych w KOK, a rodzice w oczekiwaniu na pociechy, uczęszczające na zajęcia w ośrodku, będą mogli poczytać książkę. Cieszymy się, że przy budynku naszej instytucji stworzone zostanie miejsce integrujące mieszkańców, umożliwiające aktywność oraz realizację pasji. Powstanie skwerek przyjazny dzieciom, młodzieży oraz seniorom – podkreśla.

~ bem

Więcej w nr 8 (1263) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!