Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:35
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Kępno
11 Stycznia, 2018

Kępno: Świątecznie w kępińskiej „Trójce”

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie.

Trudno jest wyobrazić sobie przedświąteczny czas bez jasełek. Dlatego właśnie w grudniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie zorganizowano takie wydarzenie.
Inscenizacja pt. „Coraz bliżej święta...” składała się z dwóch części. Pierwsza ukazywała współczesny, zabiegany świat, w którym dla biznesmena święta nie mają żadnej wartości, a dla nastolatek oznaczają zakupy, prezenty i wolny czas od nauki. Dopiero małe dziecko zauważa sens i znaczenie świąt i to ono wprowadza widzów w drugą, tradycyjną część jasełek – z Maryją, Józefem, dzieciątkiem, aniołkami, gwiazdą, trzema królami i pasterzami. Uczniowie, ubrani w piękne kostiumy, profesjonalnie wcielili się w swoje role. Chór, śpiewając kolędy, umożliwił zebranym wczucie się w niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat.
To wzruszające widowisko przygotowane zostało pod kierunkiem siostry Karoliny i Lidii Pietras, nad oprawą muzyczną czuwali Katarzyna Guziałek oraz Włodzimierz Jurczenia, a dekorację wykonała Anna Grygiel. Występy młodych artystów oglądali nie tylko koleżanki i koledzy oraz pracownicy szkoły, ale także emerytowani nauczyciele, rodzice, dziadkowie i inni bliscy. Po przedstawieniu dyrektor szkoły Jan Rusajczyk podziękował wszystkim za przygotowanie niezwykłych jasełek, podkreślając, iż wzięli w nich udział uczniowie o dużej rozpiętości wiekowej, od I klasy szkoły podstawowej do III gimnazjum. Na koniec złożył zebranym świąteczne i noworoczne życzenia.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!