Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 08:40
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
17 Października, 2019

Kępno: Stypendium Santandera dla kępińskiej licealistki

Aleksandra Polak z Kępna została stypendystką Fundacji Santander Bank Polska.

II edycja Programu Stypendialnego Fundacji Santander została rozstrzygnięta. W tym roku do Fundacji wpłynęło prawie 400 zgłoszeń, z których komisja wybrała 20 stypendystów z całej Polski.
Wśród nich znalazła Aleksandra Polak, ucząca się w kępińskim Liceum Ogólnokształcącym nr I im. mjra H. Sucharskiego i mogąca pochwalić się średnią 5,63. Pod okiem trenera Andrzeja Zmyślonego trenuje kickboxing i taekwondo w klubie SKT.Niedźwiedź, osiągając liczne sukcesy także na arenie sportowej. Ola jest siedmiokrotną mistrzynią Polski i brązową medalistką Otwartych Mistrzostw Europy.
Stypendia wręczone zostały podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 października 2019 r. w Warszawie. Uczestnicząca w uroczystości Ola Polak odebrała z rąk prezes Fundacji Santander Marzeny Atkielskiej czek na kwotę 5.000 zł. Towarzyszyli jej rodzice, wychowawczyni klasy licealnej Beata Kaźmierczak oraz dyrektor kępińskiego oddziału banku Santander Tomasz Gatner.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 42 (1348) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!