Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:52
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
12 Czerwca, 2018

Kępno: Spotkanie ze sztuką w kępińskim kinie

29 maja br. w kinie „Sokolnia” w Kępnie odbyło się zorganizowane przez społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem „Spotkanie z teatrem”.

Kolejny raz dla osób z niepełnosprawnością wystąpili aktorzy Teatru A z Gliwic, prezentując spektakl pt. „Przypowieści raz jeszcze”. Do udziału w imprezie zostały zaproszone osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie, Domu Pomocy Społecznej w Rzetni, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobroszycach, a także WTZ w Sycowie. Na zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele Całodziennego Klubu Seniora „Pod Żurawiem” w Kępnie.
Tego dnia spotkanie ze sztuką miało dwie części. W pierwszej - widzowie obejrzeli spektakl nawiązujący do nowotestamentowych opowieści przeniesionych do czasów współczesnych. Była to godzina dobrej zabawy, ale i refleksji nad własnym postępowaniem.
Nie był to koniec kulturalnych wrażeń, bowiem uczestnicy „Spotkania z teatrem” po przerwie obiadowej powrócili do kina i wzięli udział w festiwalowym koncercie „Śpiewamy – pomagamy” z udziałem uczestników projektu „Uczymy się śpiewać i pomagać” realizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury.
- Utalentowana młodzież kępińskich szkół zaprezentowała odbiorcom popularne utwory znanych wykonawców. Atmosfera koncertu ośmieliła publiczność i pozwoliła na wspólne śpiewanie. Rozbawieni i odprężeni uczestnicy spotkania na długo zapamiętają to spotkanie ze sztuką – podkreśla kierownik WTZ w Słupi pod Kępnem Barbara Woźnica.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!