Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:21
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
12 Kwietnia, 2018

Kępno: Seminarium bibliotekarzy powiatu kępińskiego

Pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie bibliotekarzy z bibliotek publicznych i członków Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z powiatu kępińskiego.

Przybyłych bibliotekarzy powitał dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesław Walas. Gościem spotkania była Anna Sabiłło - pracownik działu instrukcyjno-metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, która przedstawiła uczestnikom prezentację pt. „Nowości czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych”.
Co warto zakupić do bibliotek i co warto polecać czytelnikom, także i tym najmłodszym? – o tym rozmawiali bibliotekarze, którzy mają czasami bardzo trudny wybór przy planowaniu zakupów do swoich bibliotek. Wśród tysięcy wydawanych książek – jak znaleźć te najbardziej wartościowe i przydatne czytelnikom? Które będą potrzebne, a które nie zdobędą uznania czytelników? Trudno jest odpowiedzieć samemu na takie pytania. Warto wspomóc się wiedzą i doświadczeniem koleżanek bibliotekarek oraz posłuchać podpowiedzi pracowników biblioteki wojewódzkiej.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!