Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 01:41
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Historia
16 Maja, 2018

Kępno: Samurajski miecz, kimono i „struny trzech smaków”

12 maja Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego zaprosiło na piątą odsłonę Kępińskiej Nocy Muzeów, przebiegającą w tym roku pod hasłem „W krainie samurajów”.

W programie Japońskiej Nocy Muzeów znalazło się wiele atrakcji dla wszystkich zainteresowanych spotkaniem z tajemniczą, fascynującą i inspirującą Japonią. Przybliżono jej kulturę, historię i symbolikę.
- Japonia jest na tyle oryginalna i uniwersalna, fascynująca, zastanawiająca i urzekająca sama w sobie, że zawsze przyciągnie kogoś, kto tematem niekoniecznie interesuje się zawodowo, tak jak ja, ale znajdzie w tym coś dla siebie – powiedział Marcin Wiatrak z kępińskiego muzeum. - Jest to bowiem swoista ikona i mnóstwo japońskich elementów rozpoznać można w popkulturze, kulturze masowej, telewizji, radiu, w grach komputerowych. Dlatego sam program naszej nocy muzeów jest tak skondensowany, szeroki i bogaty. Jest to tak dobrane, żeby każdy znalazł coś dla siebie – przekonywał.

~ bem

Więcej w nr 20 (1275) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!