Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 22:38
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kraj
23 Października, 2020

Kępno: „Różowy październik” w Kępnie

Z inicjatywy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie 17 października br. na kępińskim Rynku odbyła się akcja w ramach kampanii „Dbam o siebie! Badam się! Wygrywam”.

Kampania ma w założeniu promować i zachęcać kobiety do regularnych badań mammograficznych dających szansę na szybką diagnostykę w kierunku raka piersi. Tego dnia z bezpłatnych badań mogły skorzystać panie w przedziale wiekowym 50-69 lat. Ważnym elementem kampanii jest także profilaktyka w tym przypadku ukierunkowana na samobadanie i rozwijanie wiedzy z zakresu raka piersi.
Inauguracja projektu „Dbam o siebie! Badam się! Wygrywam!” miała miejsce w ubiegły sobotni poranek. - To początek akcji profilaktycznych prowadzonych przez nasz szpital. Planujemy działania we wszystkich gminach powiatu kępińskiego. W listopadzie przygotowaliśmy profilaktykę dla mężczyzn w kierunku raka jąder - mówi dyrektor kępińskiego szpitala Beata Andrzejewska.

~ Oprac. m

Więcej w nr 43 (1400) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!