Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adrianny, Kazimierza, Wacława 5 Marca 2024, 02:02
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kępno
23 Stycznia, 2024

Kępno: Rodzina zatruła się czadem

Zatrucie tlenkiem węgla na Os. 700-lecia w Kępnie.

18 stycznia br., około godziny 22.30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym na Os. 700-lecia w Kępnie. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie. Do zdarzenia udał się również Zespół Ratownictwa Medycznego.
To właśnie ratownicy być może uratowali całą rodzinę. Jak czytamy na stronie internetowej Radia SUD, Zespół Ratownictwa Medycznego został wezwany do zatrzymania krążenia u 9-letniego dziecka. Dzięki wyposażeniu w odpowiedni sprzęt ratownicy stwierdzili wysoką zawartość tlenku węgla w łazience i natychmiast ewakuowali 4-osobową rodzinę (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) do ambulansu, powiadamiając straż pożarną.

~ KR

Więcej w nr 4 (1565) 2024 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!