Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Henryka, Igi, Włodzimierza 15 Lipca 2019, 22:53
Dziś 19°C
Jutro 15°C
Kępno
21 Marca, 2019

Kępno: Radni rozmawiali o życiu gminy

VI sesja Rady Miejskiej w Kępnie.

14 marca br. odbyła się VI sesja Rady Miejskiej w Kępnie. Radni przyjęli wszystkie przygotowane pod głosowanie projekty uchwał. Omawiali również tematy, które w ostatnim czasie dominują w przestrzeni publicznej gminy Kępno.
Większością głosów przekazano Spółce „Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kępno” kapitał w postaci niezabudowanej nieruchomości gruntowej w miejscowości Osiny (wartość 166.000 zł), a także prawa własności do działki na ul. Granicznej w Kępnie (wartość 150.000 zł). W miejscowości Osiny planowane jest wybudowanie 4 budynków, w których znajdzie się łącznie 20 lokali mieszkalnych. Z kolei na ul. Granicznej w Kępnie będzie prawdopodobnie jeden budynek 5-piętrowy, w którym powstanie 28 lokali mieszkalnych. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej i technicznej oraz znalezieniu źródeł finansowania, inwestycja może być zrealizowana w latach 2020-2021. Prezes Spółki „TBS Kępno” Radosław Pieles poinformował również, że w istniejących już dwóch blokach przy ul. Przemysłowej w Kępnie 4 mieszkania – 2 jednopokojowe i 2 trzypokojowe – nie mają jeszcze swoich nabywców. - Pojawiają się w tej chwili osoby, które są zainteresowane wynajęciem tych mieszkań, bez chęci wykupu. Z jednym klientem taką umowę przygotowujemy. Myślę, że w najbliższym czasie pozostałe mieszkania zostaną także wynajęte – mówił prezes.
Podczas sesji powrócił także temat pensji prezesów spółek gminnych. Radny Eugeniusz Przybył pytał o ich wysokość w związku z interpelacjami składanymi na poprzednich sesjach. Burmistrz Piotr Psikus nie był obecny na sesji, dlatego radny odpowiedź uzyska pisemnie, podobnie jak radni Maciej Baciński i Marcin Tyc, którzy próbowali dowiedzieć się, dlaczego Gmina i Spółka „Projekt Kępno” zrezygnowały z organizacji Biegu Ulicznego, który od lat odbywał się w Kępnie 1 maja. - To była największa impreza masowa, propagująca wśród mieszkańców naszej gminy zdrowy tryb życia. Skupiała na starcie kilkuset zawodników. Ta impreza na stałe była wpisana w kalendarz największych imprez biegowych w Polsce. Jako jeden ze współtwórców tej imprezy żałuję, że z niej zrezygnowano. Była ona organizowana przy bardzo niskich nakładach finansowych, a jednocześnie bardzo promowała naszą gminę – podkreślił M. Baciński.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!