Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 22:49
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Kępno
2 Maja, 2019

Kępno: Przywrócić chrześcijańską Europę

29 kwietnia br. w Domu Katolickim Witold Tomczak kandydat Komitetu Wyborczego Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego zainaugurował swoją kampanię wyborczą.

Na spotkanie rozpoczynające kampanię wyborczą Witolda Tomczaka z Konfederacji, prócz jego zwolenników przyszli - ks. proboszcz Jerzy Palpuchwski oraz ks. kanonik Krzysztof Nawrocki. W. Tomczak w latach 2004-2009 był już eurodeputowanym, zapamiętanym przez ówczesnych posłów inicjatywą zawieszenia krzyży w brukselskim Parlamencie i Strasburgu. W nadchodzących wyborach kandyduje z czwartego miejsca listy wielkopolskiej Konfederacji, liderem listy jest Liroy. W ponad godzinnej prezentacji swojej wizji działania europarlamentu wyświetlił zebranym przemówienie Ojca Świętego, odnoszące się do kształtowania Europy chrześcijańskiej oraz zaprezentował swoje wystąpienia w PE. Głównym jego celem, jaki zamierza realizować w strukturach parlamentu brukselskiego jest obrona suwerenności Polski – abyśmy nie rozmyli swoich korzeni chrześcijańskich w ateistycznej Europie. Dziś ateizacja stała się wyznacznikiem Europy bez Boga, tak było w czasach komunizmu i tak jest teraz w Unii Europejskiej – stwierdził W. Tomczak.

~ m

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!