Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donaty, Olechny, Kajetana 8 Sierpnia 2022, 09:07
Dziś 14°C
Jutro 22°C
Kępno
27 Października, 2017

Kępno: Przywołali pamięć o żołnierzach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie obchodziła Święto Patronów.

"Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem, prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte". – te słowa wybrzmiały 10 października br. podczas uroczystości z okazji Dnia Patronów w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie w Kępnie. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali wzruszający występ przywołujący pamięć o żołnierzach, którzy swoim męstwem zmobilizowali kraj do wytrwałości w oporze i walce z najeźdźcą. Emocje wywołane recytacjami uczniów i zaprezentowanymi utworami muzycznymi dotknęły zapewne każdego.
Zaproszeni goście mogli obejrzeć także nowo powstały mural upamiętniający obrońców Westerplatte. Reprezentanci klas złożyli kwiaty pod urną z ziemią Westerplatte przy odnowionej ścianie poświęconej patronom.
Kolejnym z punktów uroczystości był międzyklasowy konkurs plastyczny, w którym uczestnicy przedstawili motto związane z patronem. Wszystkie klasy wykazały się dużą inwencją twórczą oraz umiejętnością współdziałania. Tradycyjnym punktem obchodów był „Bieg Westerplatte”, podczas którego rywalizowały ze sobą wszystkie klasy.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!