Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:17
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
16 Maja, 2019

Kępno: Promują aktywność seniorów

Stowarzyszenie Seniorów „Razem” w partnerstwie z Całodziennym Klubem Seniora „Pod Żurawiem” otrzymało dotację ze środków Powiatu Kępińskiego na realizację projektu pt. „Karta żywej historii”.

Projekt pt. „Karta żywej historii” otrzymał finansowe wsparcie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Kępińskiego w 2019 r.
W jego ramach stworzona została oferta związana z promowaniem aktywności w zakresie pomocy społecznej kierowana do osób powyżej 60. roku życia i osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu kępińskiego.
Projekt zakłada przeprowadzenie dwóch zadań. Pierwszym z nich jest nagranie wywiadów z seniorami oraz ich emisja na antenie w radia „Sud”. W ten sposób zaprezentowani zostaną uczestnicy projektu, a przy tym podkreślona wartość ich aktywności i pracy. - W trakcie wywiadów przedstawione zostaną ciekawe informacje związane z ich życiem na emeryturze. Pokażemy, że w każdym wieku można rozwijać swoje pasje i dzielić się tym z innymi - tłumaczy kierownik kępińskiego Klubu Seniora Anna Jarczak.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!