Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:51
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Historia
16 Maja, 2019

Kępno: Prezentują powstańcze pamiątki

Sfinansowaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wystawę pn. „Powstanie wielkopolskie” oglądać można w maju w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Sienkiewicza w Kępnie.

Rok temu, dokładnie 25 kwietnia 2018 r., Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie uczestniczyła w akcji zbierania nieznanych dotąd pamiątek po powstaniu wielkopolskim. W ubiegłym roku obchodziliśmy bowiem setną rocznicę powstania i była to znakomita, a może i ostatnia, okazja, aby wydobyć z albumów rodzinnych, szuflad i szaf - wszelkie pamiątki dotyczące powstania, jego genezy, przebiegu, uczestników i następstw.
Aby zachęcić Wielkopolan do tego zadania, miasto Poznań wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego ogłosiły wielką akcję społeczną gromadzenia do tej pory nieudostępnianych publicznie pamiątek powstańczych: zdjęć, negatywów, listów, druków ulotnych, legitymacji, szkiców, rysunków, planów, pocztówek, map, przedmiotów codziennego użytku czy elementów wyposażenia wojskowego. Akcję przeprowadzono w 12 wielkopolskich miastach: Chodzieży, Gnieźnie, Jarocinie, Kępnie, Kościanie, Lesznie, Nowym Tomyślu, Obornikach, Ostrowie Wlkp, Poznaniu, Wągrowcu i Zbąszyniu.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!