Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 08:12
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kępno
11 Października, 2019

Kępno: Powstaną kolejne mieszkania komunalne

W Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie podpisano umowę pomiędzy Gminą a Spółką „TBS – Kępno” na udzielenie wsparcia finansowego.

W piątek, 27 września br., w kępińskim ratuszu podpisano umowę pomiędzy Gminą Kępno a Spółką „Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Kępno”, na mocy której Gmina Kępno udzieli finansowego wsparcia w kwocie 868.000 zł na budowę kolejnego, 24-lokalowego budynku mieszkalnego, planowanego do realizacji w latach 2020-2021.
Budynek zlokalizowany będzie na działce w obrębie ul. Granicznej w Kępnie. Mieścić się w nim będą 24 mieszkania dwu- oraz trzypokojowe – wykończone i gotowe do najmu.
Jednocześnie Gmina Kępno wystąpi do Banku Gospodarstwa Krajowego o wypłatę bezzwrotnego dofinansowania (grantu) w wysokości kwoty partycypacji w kosztach budowy.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 41 (1347) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!