Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 19:12
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
17 Maja, 2019

Kępno: Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich obchodzone jest już od 1985 roku. Początkowo było wydarzeniem branżowym. Obecnie od wielu już lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), czyli okres, w którym biblioteki organizują coraz więcej okolicznościowych imprez promujących czytanie. Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek brzmi „#biblioteka”.
Na spotkanie przybyły pracownice bibliotek publicznych z terenu powiatu kępińskiego i członkinie kępińskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Gości powitał dyrektor PBP Wiesław Walas. Uroczystość swoją obecnością uświetnił starosta kępiński Robert Kieruzal, który złożył zebranym życzenia z okazji ich święta oraz przekazał na ręce bibliotekarek listy gratulacyjne i symboliczne róże.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!