Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2019, 07:00
Dziś 21°C
Jutro 23°C
Powiat
16 Stycznia, 2019

Kępno: Powiat kępiński zagrał dla najmłodszych

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kępiński Sztab zebrał kwotę blisko 145 tys. zł.

W tym roku zbierano fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”.
Zbiórka rozpoczęła się w niedzielę, 13 stycznia br., w godzinach porannych. Kwestowało 190 wolontariuszy, którzy - pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody - wytrwale zbierali datki do puszek WOŚP w Kępnie, Bralinie, Opatowie, Siemianicach, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Rakowie, Lipiu, Mikorzynie, Ostrówcu, Myjomicach, Kierznie, Trzcinicy, Tokarzewie, Świbie, Hanulinie, Rychtalu, Laskach, Perzowie, Baranowie, Grębaninie oraz w Słupi pod Kępnem.
W niedzielne popołudnie rozpoczęła się impreza zorganizowana przez kępiński Sztab Orkiestry w hali widowiskowo-sportowej. Licytowano gadżety WOŚP oraz przedmioty przekazane Sztabowi, w tym upominki ofiarowane przez starostę kępińskiego oraz burmistrza miasta i gminy Kępno.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 3 (1309) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!