Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:31
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Historia
5 Grudnia, 2018

Kępno: Polscy nobliści w nowej odsłonie

VIII edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego pod patronatem Starosty Kępińskiego na plakat pn. „Polscy Nobliści na nowo” rozstrzygnięta.

Uroczysta gala, podczas której podsumowano tegoroczną edycję konkursu związaną z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, odbyła się w czwartek, 29 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie. Organizatorem przedsięwzięcia była PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu Filia w Kępnie oraz biblioteki szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego.
- Chciałabym serdecznie pogratulować wyboru tematu konkursu. Uważam bowiem, że przypominanie w stulecie odzyskania niepodległości o polskich noblistach, ludziach nauki, kultury i sztuki, którzy przyczynili się również do utrzymania pokoju, jest bardzo ważne - mówiła, witająca uczestników gali, dyrektor ZSP nr 1 Bogumiła Drobina.
Cele konkursu zaprezentowała kierownik kępińskiej filii PBP Książnicy Pedagogicznej Stefania Brzezińska-Michalska. - Przez Unię Europejską rok 2018 został ogłoszony Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Współcześnie dziedzictwo kulturowe rozumie się nieco inaczej, nie jest to już tylko statyczny zabytek, ale również tradycja ludowa, język, literatura, nauka. Te rzeczy budują poczucie wspólnoty i dumy narodowej – zaznaczyła. - Rok bieżący jest też szczególny dla naszego kraju, z powodu stulecie odzyskania niepodległości. Dlatego, chcąc przypomnieć i wzbudzić wśród uczniów dumę z tego, że są Polakami chcieliśmy zaakcentować, że Polacy zawsze byli w Europie i wnieśli znaczący wkład w dziedzictwo kulturowe naszego kontynentu.

~ bem

Więcej w nr 49 (1304) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!