Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jadwigi, Leonarda, Teresy 15 Października 2018, 15:48
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
8 Lutego, 2018

Kępno: Płynęły życzenia i dźwięki piosenek

Świąteczno-noworoczne spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych.

23 stycznia br. odbyło się uroczyste, świąteczno-noworoczne spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych działającego na terenie Kępna. Korzystając z gościnności Kępińskiego Ośrodka Kultury i życzliwości przyjaciół, przygotowano przyjęcie z ciekawą oprawą artystyczną. Spotkanie było także okazją, aby uczcić przypadający w styczniu Dzień Babci i Dziadka.
Przewodnicząca Koła PZN Henryka Lubryka przywitała bardzo serdecznie zebranych licznie na spotkaniu członków oraz zaproszonych gości. Złożyła też życzenia na 2018 rok oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszenie na spotkanie „u niewidomych” przyjęli: ks. prałat Krzysztof Nawrocki, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępnie Maria Żurecka, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskich UMiG Kępno Sylwia Humelt, która reprezentowała burmistrza miasta i gminy Kępno Piotra Psikusa, członek nadzwyczajny Polskiego Związku Niewidomych Urszula Rozwadowska, przedstawicielka Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Hildegarda Urbańska oraz chór „Jutrzenka”. Goście składali życzenia i kwiaty, życząc przede wszystkim zdrowia, szczęścia, samych radosnych dni i dużo uśmiechu na twarzy. Ksiądz prałat przekazał wraz ze słowami otuchy swoje błogosławieństwo.
Specjalne życzenia od chóru „Jutrzenka” otrzymała przewodnicząca Koła PZN H. Lubryka, która w styczniu obchodziła swoje imieniny. Jest ona „Wielkim sercem Koła”, nieustannie wspomagającym swoich podopiecznych, a bukiet czerwonych róż był wyrazem wdzięczności i sympatii dla niej.
Styczeń jest okazją do organizowania takich spotkań, panuje jeszcze bożonarodzeniowa atmosfera, rozbrzmiewają kolędy, a wokół panuje radość. W świąteczno-noworoczny nastrój wprowadził także zebranych chór „Jutrzenka” pod batutą Cecylii Płazy i kierownictwem Tadeusza Piecucha. Całą salę wypełnił śpiew kolęd, pastorałek i pieśni okolicznościowych. Kolędy są bliskie naszemu sercu, przypominają czas, gdy w ubogim żłóbku narodził się mały Jezus. Wszyscy słuchali w niezwykłym skupieniu, czasami w śpiew występujących wtapiały się głosy słuchających i chwilami brzmiał niepowtarzalny chór. Miłym akcentem spotkania był pyszny poczęstunek przygotowany przez Zarząd Koła PZN.

~ Beata Michalczyk

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!