Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Henryka, Igi, Włodzimierza 15 Lipca 2019, 22:36
Dziś 19°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
22 Marca, 2019

Kępno: Pierwsze spotkanie w ramach projektu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie wyjechali do hiszpańskiego Toledo w ramach międzynarodowego projektu „We all live in a digital world”.

Od 16 do 23 lutego br. grupa 11 uczniów wraz z opiekunami: Ewą Kowalczyk-Mikołowską, Martą Chrząstowską i Grzegorzem Mikołowskim wzięła udział w pierwszej projektowej mobilności w ramach partnerskiego projektu programu Erasmus+ Akcja 2 pn. „We all live in a digital world”. Jest to projekt trójstronny, w którym uczestniczą trzy państwa: Polska (jako główny koordynator) oraz Włochy i Hiszpania.
Pierwsze spotkanie młodzieży odbyło się w Toledo w Hiszpanii w szkole IES EL Greco. Udział w nim wzięła również grupa młodzieży z Włoch.
Celem wizyty było przedstawienie zrealizowanych dotychczas zadań oraz praca w grupach międzynarodowych podczas warsztatów dotyczących tematyki projektu. Uczniowie pracowali w 4 grupach podczas zajęć dotyczących różnych środków masowego przekazu - prasy, telewizji, radia i internetu. Uczestnicy przeprowadzali również wywiady z mieszkańcami Toledo na temat przynależności do Unii Europejskiej.
- Rozpoczęliśmy naszą wizytę od spotkania z dyrektorem szkoły oraz nauczycielami zaangażowanymi w realizację projektu. Juan Antonio bardzo serdecznie nas przywitał i opowiedział o szkole. Po spotkaniu uczniowie przedstawili prezentacje, nad którymi pracowali przed przyjazdem do Toledo. Dotyczyły one analizy środków masowego przekazu - opowiada koordynator projektu E. Kowalczyk-Mikołowska.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!