Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jakuba, Stefana, Romy 28 Listopada 2023, 19:44
Dziś -1°C
Jutro -2°C
Kraj
16 Listopada, 2022

Kępno: Pieniądze unijne dla rolników nie są zagrożone

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, 9 listopada br., gościł w Kępnie, gdzie na spotkaniu z parlamentarzystami, samorządowcami oraz licznie zgromadzonymi rolnikami rozmawiano na temat aktualnych problemów gospodarki rolnej.

Ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka oraz towarzyszącą mu minister pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg wraz z parlamentarzystami: Andżeliką Możdżanowską, Janem Dziedziczakiem i Tomaszem Ławniczakiem powitała poseł Katarzyna Sójka. Na spotkanie z ministrami stawili się w komplecie tutejsi samorządowcy: starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, burmistrz Piotr Psikus, wójtowie - Bogumiła Lewandowska–Siwek (gm. Baranów), Danuta Froń (gm. Perzów), Grzegorz Hadzik (gm. Trzcinica), Piotr Hołoś (gm. Bralin), Adam Kopis (gm. Łęka Opatowska) i Adam Staszczyk (gm. Rychtal). Jednocześnie w spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z powiatu ostrzeszowskiego. W rozmowach z ministrem rolnictwa, jak podały służby prasowe, uczestniczyło ponad 270 osób. W sali restauracji „La Costa” trzeba było dostawić krzesła, nawet organizatorzy nie liczyli na tak duże zainteresowanie spotkaniem z ministrem rolnictwa.

~ m

Więcej w nr 46 (1505) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!