Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:37
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
8 Lutego, 2018

Kępno: Piękno naszej ziemi

Muzeum Ziemi Kępińskiej tegoroczny cykl wystaw czasowych rozpoczęło od prezentacji dorobku fotograficznego Dominika Makoscha, jednego z założycieli Stowarzyszenia „Socjum i Okolice”, pasjonata fotografii.

2 lutego 2018 roku w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego odbyło się otwarcie wystawy czasowej pt. „Z Ziemi” autorstwa Dominika Makoscha. Autor ukończył historię i anglistykę. Uczył języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1, pracuje także w Kępińskim Ośrodku Kultury. Od 8 lat prowadzi zajęcia dla młodzieży związane z fotografią. Zakochany w Kępnie, koordynuje między innymi prace, mające na celu ocalenie i zachowanie cmentarzy ewangelickich na Ziemi Kępińskiej.
- Każdemu z nas towrzyszyły takie chwile, gdy miejsce w którym żyje postrzegał jako wyjątkowe, przepiękne i magiczne. Wystarczały mgła, czerwień zachodzącego słońca albo różowe pastele wschodu. Po deszczu chodnik na ul. Krótkiej świeci się jak lustro, a na zadymionych ulicach Kamsiadki kable i druty rozpięte nad chodnikami wyglądają jak pajęczyny wielkiego pająka, który nasze miasto oplótł pajęczyną zapomnienia. Jeżeli więc tylko jakieś zdjęcie wydawało mi się oddawać ten wyjątkowy stan, jaki towarzyszy mojemu zachwytowi nad Kępnem – wtedy to zdjęcie wybierałem na wystawę. Potem odrzucałem te, które wydawły mi się zbyt pretensjonalne lub po prostu słabe i tak pozostało te trzydzieści zdjęć, które pokazałem na wystawie - mówi D. Makosch.
Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostało kilkanaście wyjątkowych fotografii, przedstawiających piękno naszego miasta i okolic. Wernisaż uświetnił występ wokalno-instrumentalny Renaty Klepacz i Jana Jeziornego. Na zakończenie goście otrzymali bezpłatny egzemplarz katalogu wystawowego, który dla zainteresowanych dostępny jest nadal w siedzibie muzeum. Warto zauważyć, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!