Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 09:48
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
2 Maja, 2019

Kępno: Otwarto kompleks sportowy przy „Sucharku”

W poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., otwarto gruntownie zmodernizowane boisko wielofunkcyjne wraz z kompleksem lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Obiekt otwarto uroczyście w obecności parlamentarzystów, władz powiatowych i gminnych, reprezentantów instytucji oraz urzędów. W ważnym dla szkoły wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, rodzice i uczniowie. Oklaskiwano przygotowany przez młodzież roztańczony i rozśpiewany program artystyczny.
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr I Danuta Stefańska powitała całą społeczność szkolną i zaproszonych gość, między innymi: sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelikę Możdżanowską, eurodeputowanego Andrzeja Grzyba, posłów: Jana Dziedziczaka, Joannę Lichocką, Tomasza Ławniczaka, Piotra Kaletę, senatora Łukasza Mikołajczyka, dyrektor Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty w Poznaniu Violettę Słupianek, starostę kępińskiego Roberta Kieruzala, starostę poprzedniej kadencji Witolda Jankowskiego, wicestarostę Alicję Śniegocką, przewodniczącą Rady Powiatu Kępińskiego Jolantę Jędrecką, głównego wykonawcę – prezesa firmy „Mardo-Sport” Jarosława Stefańskiego, proboszcza parafii pw. św Marcina w Kępnie Jerzego Palpuchowskiego, przedstawicieli Rady Rodziców, włodarzy gmin, dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych
Dyrektor D. Stefańska przypomniała, że w przyszłym roku obchodzony będzie wspaniały jubileusz 100-lecia szkoły, która może poszczycić się licznymi sukcesami na polu nauki, sportu i w innych dziedzinach aktywności. Prestiż kępińskiego „ogólniaka” potwierdzają liczne wyróżnienia, tytuły i wysokie miejsca w rankingach
- Dzisiejsze święto szkoły napawa nas radością i dumą, ponieważ doczekaliśmy się koniecznego w warunkach każdej szkoły kompleksu sportowego. Dotychczasowa praca nauczycieli wychowania fizycznego siłą rzeczy musiała odbywać się w warunkach skromnych, ograniczonych i nieprzystających do standardów XXI wieku. Cieszymy się, że teraz możemy równać się z innymi placówkami, które od dawna takie obiekty sportowe mają. Dzisiejsze święto pozwala nam też mieć nadzieję, że już wkrótce nasi uczniowie będą mogli ćwiczyć w nowoczesnej sali sportowej – zaznaczyła. D. Stefańska. - Ta której używamy obecnie nie spełnia koniecznych wymogów, co od lat jest przedmiotem troski organu prowadzącego, rodziców, nauczycieli i samych uczniów. Mamy nadzieję, że doczekamy się hali sportowej na miarę sukcesów sportowych, jakie od dziesiątek lat osiągamy – podkreśliła.
Dziękowała też wszystkim osobom zaangażowanym w realizację oddawanej do użytku inwestycji sportowej. Goście natomiast nie szczędzili gratulacji, przekazując na ręce dyrektor akcesoria sportowe i środki na doposażenie bazy rekreacyjno-sportowej liceum. List gratulacyjny przesłał premier Mateusz Morawiecki.

~ bem

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!