Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arkadii, Krystyna, Stanisławy 13 Listopada 2019, 19:55
Dziś 5°C
Jutro 7°C
Kępno
10 Lipca, 2019

Kępno: Opóźnienia w remoncie ul. Warszawskiej

Podczas remontu ul. Warszawskiej i Lipowej w Kępnie pojawiły się nieprzewidziane trudności, które opóźnią zakończenie inwestycji.

Od kwietnia br. trwa przebudowa ul. Warszawskiej i Lipowej w Kępnie. Prace przewidują nową infrastrukturą podziemną, modernizację kanalizacji ogólnospławnej, budowę nowej kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej i ciepłowniczej oraz nową nawierzchnię jezdni. Remont ma jednak spore opóźnienie. Powodem tego jest stary gazociąg, na który podczas robót ziemnych natrafili pracownicy firmy wykonującej inwestycję. - Po „otwarciu” ul. Warszawskiej okazało się, że pod ziemią były dwie nieczynne sieci gazowe, które nie były ujęte na żadnych mapach geodezyjnych. Są one teraz stopniowo wycinane i usuwane. To musi odbywać się w sposób bardzo ostrożny, bo nie wiemy, czy nie znajdują się tam resztki gazu. To powoduje wyhamowanie tempa prac. Poza tym najgorzej było na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Lipową ze względu posadowienie studni (...). Wykonawca miał tam utrudniony dojazd ze sprzętem – wyjaśnił burmistrz Piotr Psikus.
Zakończenie prac planowane jest na 31 sierpnia br., jednak nie wiadomo, czy termin uda się dotrzymać. - Robimy wszystko, żeby zachować wrześniowy terminu i wprowadzić przejezdność drogi. Ewentualnie dopiero później będziemy realizować prace związane z chodnikami – dodał burmistrz.
Koszt inwestycji to około 5.000.000 zł, z czego 70% kosztów pokryją środki z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

~ KR

Więcej w nr 27 (1333) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!