Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 22:10
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Powiat
12 Września, 2019

Kępno: O przyszłości kępińskiego szpitala

Nowo wybrana dyrektor kępińskiego szpitala Beata Andrzejewska odpowiadała na pytania radnych i przedstawiła swoją wizję funkcjonowania kierowanej przez siebie placówki podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kępińskiego.

W trakcie obrad Rady Powiatu, we wtorek, 3 września 2019 r., radni nie kryli zainteresowania szczegółami procedury konkursowej, która zakończyła się wyborem nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Radny Włodzimierz Mazurkiewicz poprosił również obecną na powakacyjnej sesji dyrektor Beatę Andrzejewską o nakreślenie jej wizji dalszego funkcjonowania szpitala.
- Chciałam bardzo serdecznie podziękować za zaufanie, którym obdarzyła mnie komisja konkursowa i Zarząd Powiatu Kępińskiego, wybierając mnie na to trudne stanowisko. Naprawdę trudne, ponieważ, pracując 18 lat w tym szpitalu, zdaję sobie bardzo dobrze sprawę z problemów ogólnie pojętej ochrony zdrowia w naszym kraju, nie tylko w naszym powiecie – mówiła B. Andrzejewska. - Stojące przed nami, bo nie tylko przede mną, zadanie jest bardzo trudne, natomiast podjęłam się go świadomie po rozmowie nie tylko z bliskimi, ale również współpracownikami, a częściowo także na prośbę pracowników szpitala. Postaramy się zrobić wszystko, co możliwe, żeby ten szpital uchronić i utrzymać. (…) Zadaniem moim jest, aby utrzymać ten szpital w niezmniejszonym zakresie działalności, żebyśmy nie musieli stanąć przed dylematem zamykania oddziałów. (…) Naszym zadaniem głównym jest nie dopuścić do tego, żeby zabrakło środków na wynagrodzenia, ponieważ w tej trudnej sytuacji, jeżeli pozwolimy sobie na jakiekolwiek opóźniania, może to spowodować więcej problemów – podkreślała dyrektor SPZOZ w Kępnie.

~ bem

Więcej w nr 37 (1343) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!