Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 09:35
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Powiat
25 Lutego, 2021

Kępno: Nowy rentgen i mammograf w kępińskim szpitalu

23 lutego br. w kępińskim szpitalu w obecności wiceministra zdrowia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej pracowni cyfrowej RTG i cyfrowej pracowni mammograficznej.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie przekazano do użytkowania nowoczesną pracownię rentgenowską i pracownię mammograficzną, wyposażoną w wyjątkowy aparat RTG Carestream Ascend oraz Mammografię GE Senographe Crystal Nova. Aparat rentgenowski to niezwykle nowoczesne urządzenie, wyposażone jest w pełni cyfrowe detektory (DR) III generacji, które oferują nowy poziom jakości w radiografii cyfrowej. Zakup tego typu sprzętu jest wielkim sukcesem kępińskiego szpitala, gdyż pozwala nie tylko na wykonanie niezwykle precyzyjnego zdjęcia cyfrowego w najwyższej jakości, lecz również na szybką diagnozę pacjenta.

~ m

Więcej w nr 8 (1417) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!