Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:57
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Powiat
14 Lutego, 2018

Kępno: Nowe radiowozy

13 lutego br. I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - insp. Roman Kuster w obecności kadry oficerskiej kępińskiego komisariatu oraz wicestarosty i burmistrza przekazał dwa samochody tutejszej jednostce policji.

W imieniu Komendanta Powiatowego policji w Kępnie podinsp. Tomasza Paziewskiego, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie. podinsp. Robert Ciesielski witał przybyłego na uroczystość przekazania dwóch samochodów policyjnych I zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera. W uroczystym wręczeniu kluczyków do nowych radiowozów udział wzięła wicestarościna Grażyna Jany i burmistrz Piotr Psikus, których samorządy partycypowały w kosztach zakupu jednego pojazdu. - Bardzo dziękuję samorządowcom za współfinansowanie jednego z pojazdów, który będzie pełnił służbę w wydziale ruchu drogowego. Drugi pojazd zakupiony ze środków Komendanta Głównego będzie w wydziale partrolowo – interwencyjnym naszej jednostki – mówił podinsp. R. Ciesielski. Dziękując za zakup samochodów kępińskim samorządom insp. R. Kuster , życzył, aby taka współpraca układała się w kolejnych zakupach dla kępińskiej policji. - Zawsze podkreślam, że w powiecie kępińskim jest dobry poziom bezpieczeństwa i potrzebujemy tych narzędzi, które pomagają nam w codziennej pracy. Myślę, że jeszcze w ciągu dwóch miesięcy kolejny pojazd trafi do wydziału ruchu drogowego tutejszej jednostki. Ważne, że samorządy włączają się do inwestycji w pomoc w dbaniu o bezpieczeństwo lokalnej społeczności – stwierdził insp. R. Kuster.
Podobnego zdania była wicestrościna. - Jednostka samorządu powiatowego wspiera działania policji w celu rozwijania floty do codziennej pracy policji, gdyż wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie. Myślę, że będzie się tak dalej działo wszak to jest nasza powiatowa jednostka policji i staramy się zawsze wspierać takie działania, które przynoszą korzyść dla naszych mieszkańców – mówiła G. Jany. Również burmistrz wyraził zadowolenie z zakupu nowych pojazdów dla kępińskiej policji. - Cieszy mnie, że wspólne działania mogą przyczynić się do takich inwestycji niezmiernie ważnych dla bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Ta inwestycja jest wsparciem dla działań prewencyjnych, tym bardziej, że powiat kępiński to 56 tysięcy mieszkańców i ok 9 tysięcy osób za wschodniej granicy, którzy osiedlili się tu w poszukiwaniu lepszego życia – zauważył P. Psikus.
Na zakończenie uroczystości pojazdy poświecił ks. Sławomir Nowak, duszpasterz tutejszej jednostki policyjnej.

~ m

Artykuł ukaże się w nr 8 (1263) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!