Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 6 Sierpnia 2020, 00:54
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
29 Listopada, 2019

Kępno: „Noszę je w sercu, bo to moje miasto”

Poetka Danuta Zofia Buks spotkała się z młodzieżą w Książnicy Pedagogicznej w Kępnie.

6 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie młodzieży klasy Ig LOB i grupy architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie z regionalną poetką, autorką tomiku „Jestem puchem na wietrze niesionym” (2018 r.) Danutą Zofią Buks.
Spotkanie autorskie zorganizowała Książnica Pedagogiczna w Kępnie we współpracy z biblioteką szkolną i nauczycielami humanistami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie. Celem było wspólne słuchanie poezji o małej i dużej ojczyźnie z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wymiana międzypokoleniowych doświadczeń oraz zapoznanie z działalnością twórczą w regionie.
Danuta Zofia Buks jest rodowitą kępnianką, dorastającą i mieszkającą do dzisiaj w samym sercu naszego miasta. W latach 2015-2019 jej wiersze ukazywały się w ponad dwudziestu antologiach. W 2016 roku pięć z nich zostało zamieszczonych w prestiżowej Antologii Poetów Polskich 2016. W 2017 roku zajęła I miejsce w kategorii twórczość literacka w X Wojewódzkim Konkursie „ATA’2017” w Namysłowie. Pisze wierszem stroficznym, rymowanym, chętnie korzysta z klasycznego metrum – strofy safickiej. W latach 2017-2019 była jednym z jurorów powiatowego konkursu pod nazwą „Szkolne próby literackie” podczas „Biesiady literackiej” w Kępnie. W 2018 roku zasiadała w jury powiatowego konkursu recytatorskiego im. Marii z Fredrów Szembekowej w Trzcinicy. Od września 2016 r. należy do Kępińskiego Koła Literatów. W ramach projektu „Zaczytane Kępno” na frontowej ścianie Kępińskiego Ośrodka Kultury zamieszczono część jej tryptyku „Moje miasto”.

~ Ewa Szalek

Więcej w nr 48 (1354) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!