Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 11:10
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kępno
9 Listopada, 2022

Kępno: Nieszczęśliwe zdarzenie na porodówce. Kępiński szpital wyjaśnia

3 listopada br. odbył się briefing prasowy, zorganizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Władze placówki ustosunkowały się do zdarzenia, które miało miejsce na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, a o którym w ostatnich dniach zawrzało w mediach.

Przypomnijmy, kilka dni temu media poinformowały, że w kępińskim szpitalu noworodek podczas porodu upadł na podłogę i doznał obrażeń twarzoczaszki, w związku z czym został przetransportowany na Oddział Neonatologiczny w Ostrowie Wielkopolskim. Do relacji ustosunkował się zastępca dyrektora ds. medycznych, Zbigniew Bera, wydając oświadczenie, w którym poinformował, że przekaz medialny zawiera nieprawdziwe i nieścisłe wiadomości i zaprzeczył, jakoby do upadku dziecka doszło z dużej wysokości i na podłogę. Dodał, że stan dziecka jest stabilny, przeprosił rodziców noworodka za zaistniałą sytuację oraz zaapelował do mediów o weryfikację informacji.

~ KR

Więcej w nr 45 (1504) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!