Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:55
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kępno
8 Lutego, 2018

Kępno: Nie ustąpił pierwszeństwa

Kolizja w Kępnie przy restauracji McDonald’s.

27 stycznia br., około 17.40, na obwodnicy Kępna przy restauracji McDonald’s doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.
Jak ustalili policjanci, 36-letni mieszkaniec gminy Baranów, kierujący volvo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu fiatowi, za kierownicą którego siedział 41-letni mieszkaniec Wieruszowa. Doszło do bocznego zderzenia pojazdów.
Na miejsce zadysponowana została także straż pożarna. - Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji i przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W trakcie akcji kolejne dwie osoby zaczęły się skarżyć na dolegliwości – im również udzielono pomocy, a po przyjeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego wszystkie 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala. Na rozlane płyny eksploatacyjne zastosowano sorbent. Po czynnościach policji uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa. Akcja trwała prawie 2,5 godziny – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie kpt. Jarosław Kucharzak.
Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważnych obrażeń ciała i zostali zwolnieni do domu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!