Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 10:02
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
7 Czerwca, 2019

Kępno: Nauka to praktyka i odkrywanie

Uczniowie Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie na edukacyjnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska”. Młodzieżą w Poznaniu opiekowała się nauczycielka Ewelina Malinowska.

W dniach od 20.05 do 24.05.2019 r. klasa III TE uczestniczyła w specjalistycznych zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej.
W Poznaniu młodzi uczyli się pracować na systemie ENOVA, jak również mogli skorzystać z nagrywarek na greenscreenie. Kształcili również umiejętności niezbędne do prowadzenia własnej działalność gospodarczej. Zwiedzili też uczelnię i, oczywiście, gościli w studenckiej rozgłośni Politechniki Poznańskiej. Radio Afera to pierwsza niepubliczna rozgłośnia w Poznaniu. Audycje radia tworzą wolontariusze - głównie studenci.

~ E.M.

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!