Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:27
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
13 Stycznia, 2021

Kępno: Nauczyciele przechodzą testy

Testy na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli i pracowników szkół podstawowych i specjalnych. W kępińskiej „dwójce” nie ma zainteresowania.

11 stycznia br. rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Testy będą przeprowadzane do 15 stycznia br.
Na testy mogli się zgłosić nauczyciele oraz pracownicy szkół. Badania wykonywane są metodą RT-PCR w jednostkach inspekcji sanitarnej i w punktach drive-thru. Testy są dobrowolne i bezpłatne. - To duże przedsięwzięcie jest możliwe do przeprowadzenia dzięki dobrej współpracy z sanepidem oraz 12 Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej. Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań, aby w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów skorzystali z testów – zachęcała podczas inauguracji badań przesiewowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 2 (1411) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!