Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:21
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kępno
12 Października, 2018

Kępno: Ministerstwo Sprawiedliwości dofinansuje sprzęt dla OSP

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kępno otrzymają wyposażenie i urządzenia ratownictwa zakupione dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sprawiedliwości.

W piątek, 28 września br., burmistrz Piotr Psikus i skarbnik Jarosław Ciesielski podpisali umowę dotacyjną w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dotacja celowa przeznaczona jest na powierzenie realizacji zadań w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, tj. defibrylatorów, toreb ratowniczych i innego sprzętu dla wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kępno.
Przyznane dofinansowanie to kwota 52.000 zł. Pochodzi ona ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!