Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:50
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Powiat
1 Lutego, 2018

Kępno: Ministerialne wyróżnienie dla urzędu pracy

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Już ósmy rok z kolei, 27 stycznia, obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji starosta kępiński - Witold Jankowski oraz wicestarosta Grażyna Jany, w imieniu władz samorządowych, a także przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy - Wiktor Gruszka złożyli życzenia i gratulacje pracownikom urzędu pracy w Kępnie. - Serdecznie dziękuję pani dyrektor Iwonie Rataj oraz wszystkim pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie za rzetelne wypełnianie obowiązków oraz zaangażowanie na rzecz kształtowania lokalnego rynku pracy. Wyrażam wdzięczność za każde z podejmowanych przez Państwa przedsięwzięć, każdy z nowatorskich pomysłów oraz wsparcie udzielone osobom bezrobotnym, które przyczynia się do poprawy warunków życia całej społeczności. Życzę, by wykonywana praca dawała Państwu jak najwięcej radości i przynosiła satysfakcję – zarówno tę zawodową, jak i prywatną. Życzę również dobrego zdrowia, pomyślności i siły do podejmowania kolejnych wyzwań – życzył W. Jankowski.
Z tej okazji również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało w ostatnią środę w Warszawie uroczystą konferencję z udziałem minister Elżbiety Rafalskiej. W trakcie konferencji wyróżniające się urzędy pracy otrzymały z rąk ministra rodziny, pracy i polityki społecznej okolicznościowe dyplomy i gratulacje.
Wśród wyróżnionych urzędów znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie, który otrzymał wyróżnienie za uzyskanie w 2017 roku efektywne i skuteczne działania aktywizacyjne, podejmowane wobec osób bezrobotnych w powiecie kępińskim. Dyplom oraz gratulacje od minister E. Rafalskiej odebrała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwona Rataj.
- Osiągnięte wyniki to obok wytężonej pracy pracowników, niewątpliwie zasługa lokalnych partnerów powiatowego rynku pracy, ich zaangażowania, aktywności, operatywności i z pewnością cierpliwości dla biurokratycznych wymogów, którymi obwarowana jest współpraca z urzędami. Dużą rolę w sukcesie odgrywa również przychylność i otwartość starosty kępińskiego oraz całej Rady Powiatu – skomentowała otrzymane wyróżnienie I. Rataj.
Dyrekcja i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie dziękują wszystkim partnerom: przedsiębiorcom, pracodawcom współpracującym z Urzędem, a także osobom bezrobotnym korzystającym ze wszelkiego wsparcia, za bezpośredni udział w niekwestionowanym sukcesie, jakim jest umożliwienie zaistnienia osób bezrobotnych na rynku pracy poprzez podniesienie ich poziomu motywacji, rozwój posiadanych zdolności i umiejętności oraz przełamanie barier utrudniających bezrobotnym aktywność społeczno – zawodową.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!